Tuotekuvat
![Kiilto Silk Matta lattiavaha 5L](https://medituote-be-prod.lamia.tech/media/catalog/product/k/i/kiilto-silk-matta-5l_eoilbx5xwltzl2np.png?store=default&image-type=image&width=400&height=400)
![Kiilto Silk Matta lattiavaha 5L](https://medituote-be-prod.lamia.tech/media/catalog/product/k/o/koville_lattiapinnoille_tarkoitettu_valmiste_79_q78ndg8hmroe1vks.png?store=default&image-type=image&width=400&height=400)
![Kiilto Silk Matta lattiavaha 5L](https://medituote-be-prod.lamia.tech/media/catalog/product/f/l/floor_wax_16_odqrjmve4piemmqr.png?store=default&image-type=image&width=400&height=400)
Kiilto Silk Matta lattiavaha 5L
Kiilto Silk Matta lattiavaha soveltuu kaikille vahattaville lattiamateriaaleille. Vaha on helppolevitteinen ja kestää hyvin kulutusta.
Meidän lupauksemme
- Ilmainen toimitus yli 450 € tilauksiin
- Nopea toimitusaika!
-
Helppolevitteinen ja askelvarma lattiavaha. Jättää kuivuttuaan mattapinnan. Kiilto Silk Matta on kulutusta kestävä, helppohoitoinen lattiavaha. Tuotteella on hyvä kemikaalinkesto, kestää myös käsihuuhteita.
Edut ja ominaisuudet
- Helppolevitteinen
- Askelvarma
- Mattapintainen
- Kulutusta kestävä
- Helppohoitoinen
- Hyvä kemikaalien kesto, kestää myös käsihuuhteita
Käyttökohteet
Lattiavaha kaikkien vahattavien lattiapintojen perus- ja paikkavahaukseen. Voidaan käyttää myös ESD- lattioiden vahaamiseen (1 kerros).
Käyttö- ja annostusohje
Vahaus tehdään aina puhtaalle ja täysin kuivalle lattialle. Vaha annostellaan joko suoraan lattialle tai levityksessä käytettävään välineeseen ja levitetään tasaisin vedoin. Levityksiä tehdään 1-3 kalvoa riippuen lattian kuluneisuudesta ja tulevasta kulutuksesta. Annetaan kuivua vähintään 30 min levityskertojen välillä.Paikkavahaus tehdään Kiilto Silk-vahan päälle siten, että ensin lattia pintapestään esim. Kiilto Teho A 100 puhdistusaineella. Puhtaalle ja kuivalle pinnalle levitetään yksi kerros vahaa.
Ylläpitosiivouksessa käytetään normaaleja käsi- tai konemenetelmiä, puhdistusaineena Kiilto Vieno. Yleispuhdistusaineiden rinnalla suositellaan käytettäväksi puhdistus- ja hoitoaineita esim. Kiilto Illusia 10 tai Kiilto Pollycare.
Riittoisuus 80-120 m² / l. Huom. vahan riitto riippuu lattian kunnosta ja levitysolosuhteista.
Kuivumisaika normaaliolosuhteissa n. 30 min. Suositus työskentelyolosuhteille: lämpötila 18-24°C,
ilman suhteellinen kosteus 40-70 %.Huomioitavaa: Tuote on sekoitettava huolellisesti ennen käyttöä. Tuote on jäätyvää.
Tekniset tiedot
- Tuotteen pH: 8.5 (heikosti emäksinen)
- Varastointi: lämmin varasto
- Ulkonäkö ja tuoksu: valkoinen, hajusteeton neste
- Valmistusmaa: Suomi
Käyttö- ja ympäristöturvallisuus
Vältä tarpeetonta ihokosketusta. Jatkuvassa käytössä suositellaan suojakäsineitä. Roiskeet silmistä huuhdeltava runsaalla vedellä, tarvittaessa yhteys lääkäriin.
Omaisuudet: MattaTyypit: Kivi Laminaatti Linoleumi Muovi ParkettiValmistaja: KiiltoClean